Říj 2 2014

Zítra v Herouticích vyvrcholí letošní seriál  PONYLIGA ve všech třech kategoriích Ponyliga,Pony Extraliga,Teenager na velkých koních.

V 11 hodin začne finále kategorie Teenager na velkých koních,kde se bude závodit na dvoukolovém parkuru ZL.  Hlavním tahákem však jsou soutěže pony – finále Ponyligy pro jezdce do 12 let – Memoriál Dr.Mir.Krůty je na programu od 12.30 hod  a na startu je zcela plný počet 10 závodníků  v čele s vedoucí Klárou Hlaváčkovou. Zde pořadatel  rozhodl  o snížení počtu kvalifikačních kol pro postup do finále o jedno kolo,čili na dvě kola.  Jezdci budou závodit o skokové sedlo zn.Stubben a další hodnotné ceny.
Absolutním vrcholem je v 15 hodin finále Pony Extraligy  pro jezdce 8-16 let se střídáním koní,kam se probojovali po celoročním výsledcích  Klára Hlaváčková ,Viktor Skutecký a Julie Pásková,paradoxně všichni z mladší věkové kategorie,a po dnešním nelítostném boji v posledním kvalifikašním kole je posledním čtvrtým jezdcem moravská Karolina Liďáková se Sun Shain,která dnes zvítězila a dostala se do finále přes konkurenta Petra-Jana Matušku.Finále se jede systémem mistrovství světa nebo finále Českého skokového poháru a první tři jezdci si rozdělí finanční ceny v hodnotě 50.000.-korun,vítěz si odveze celých třicet tisíc.